ana sayfa > Webmaster > Spam Etiket Kasmak Doğrumu

Spam Etiket Kasmak Doğrumu

Çarşamba, 18 Kas 2009 yorum ekle yorumlara git

Geçenlerde bir forumda bir arkadaş sormuş spam etiket kassam ne olur.Aslında beni Türk sitelerinin gidişatı korkutuyor.Ortalık çöplük siteler ile kaynıyor resmen.

Birşey arıyorsunuz bir siteye giriyorsunuz, yok splash reklam,yok popup,yok teşekkür et,yok üye ol falanda filan.Konuya dönersek

Şimdi varsayalım spam etiket kasıcaksınız yani olmayan içeriği var gibi gösterip hit almaya çalışacaksınız güya akıllısınız 🙂 ama google sizden daha akıllı zira bu nedenle hala lider konumunda.Resmen bir efsane.

Google yahooyu nasıl geçti?

Yahooda birşey aradığınız zaman size 40 tane olmayan içerik çıkarır hali ile bıkarsınız.google ise yahoo aksine size en yakın içeriği çok kısa sürede sonar.Bu nedenle google yahooyu tahtından etti.

Google kullanıcısını sever sevmek zorunda, bu nedenle siteleri çok ince detaylar ile analiz eder.Şimdi diyelim siz spam kasıyorsunuz kısa vadede hit alabilirsiniz ancak uzun vadede çöplük site diye adlandırdığımız siteler arasında yerinizi alırsınız.

Spam etik olmayan birşeydir, bu nedenle bunun hiç bir elle tutulur yanı yoktur.Kısa vadede spamdan gelen ziyaretçi size tatlı gelebilir ama uzun vadede sandbox yersiniz.Yani dimyada pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz.

Şöyle düşünün siz google botusunuz bir siteyi tarama yapıyorsunuz ve görüyorsunuzki spam içerik var başka bir siteye bakıyorsunuz sağlam içerik ve sağlam etiketler var.Peki hangisini üste taşırsınız hangisini çöpe atarsınız 🙂

Spam etiket vardır ancak altın değerinde olan kelimeleri bulmanız ve akıllıca kullanmanız lazım.

 1. giyim
  Cuma, 25 Ara 2009 zamanında 10:17 | #1

  bence çok kasmak iyi degil ama manuel eklemek içerik süper.

  bir hit alırsınız

  seo olayı budur

 2. sami
  Salı, 14 Eyl 2010 zamanında 21:28 | #2

  teşekkürler

 3. chatroulette
  Cumartesi, 12 Mar 2011 zamanında 23:07 | #3

  VaLLa En dogru olanida ßu zaten Az Ve Öz Etiket

 1. şimdilik geri bağlantı yok

 

php hit counter